facebook
BIP
Mgok KrzyЕј logo
PrzejdЕє do zawartoЕci

Tłumacz na język migowy

Spotkanie z Walerym Siejtbatałowem

7 marca odbyło się spotkanie autorskie z panem Walerym Sjetbatałowem, którego wystawę gościliśmy od kilku tygodni w krzyskim Ośrodku Kultury.
Artysta malujący ustami spotkał się z uczniami klasy VII z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim. Artysta jest repatriantem z Kazachstanu, obecnie mieszkającym w Szczecinie. Jest członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami (VDMFK) i współpracuje z wydawnictwem AMUN. Pan Walery pokazał uczniom, w jaki sposób maluje oraz odpowiadał na zadawane pytania, dotyczące zarówno życia, wypadku, w wyniku którego stracił władzę w rękach i nogach, jak i samego tworzenia. Było to bardzo ciekawe spotkanie, które na pewno zostanie w pamięci uczestników.
Online: 1     Licza odwiedzin: 4106673
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
UE Banner
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"
V. Projekt „Mini Mażoretki” dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek” - 2021.
VI. Projekt Operacja "Lato na Królewskim" - jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze''. Celem imprezy jest zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej obszaru Nadnoteckiej Grupy Rybackiej, promocja obszaru Nadnoteckiej Grupy Rybackiej, popularyzowanie idei Lokalnej Strategii Rozwoju oraz spójna i widoczna oferta turystyczna i promocyjna obszaru Nadnoteckiej Grupy Rybackiej.