facebook
BIP
Mgok KrzyЕј logo
Przejdź do zawartości

M-GOK dziś

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim jest gminną instytucją kultury, w skład której wchodzi Ośrodek Kultury, mieszczący się na ul. Wojska Polskiego 11 oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy z siedzibą na ul. Sienkiewicza 1.
Ośrodek Kultury jest czynny codziennie od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 – 18.00, piątki od 8.00 do 16.00 oraz w zależności od organizowanych imprez w dni wolne od pracy. Biblioteka Publiczna czynna jest codziennie - poniedziałki, czwartki od 10:00 do 18:00, wtorki, środy i piątki od 8:00 do 16:00.

Biblioteka posiada 19.132 wolumeny, z których korzysta 966 zarejestrowanych czytelników (stan na koniec 2020 roku).

Ośrodek Kultury jest po kompleksowym remoncie, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie dysponujemy nowczesną salą widowiskową, salą towarzysko-konferencyjną, galerią wystawienniczą.

W Ośrodku Kultury działają następujące sekcje: zespół młodzieżowy wokalny, Orkiestra Dęta, Krzyski Klub Filmowy, zajęcia wokalno-językowe "Śpiewające Języczki", zajęcia plastyczne, amatorska grupa teatralna "Szałaput", grupa Mini Mażoretki, zajęcia Lego.

Swoją siedzibę mają  tutaj organizacje pozarządowe, kluby i zespoły artystyczne. Do nich należą: Klub Seniora, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Krzyski Klub Sportowy Joker, LZS Relax.

Z sali widowiskowej Ośrodka Kultury korzystają szkoły i  przedszkola z miasta i gminy Krzyż Wielkopolski organizując imprezy środowiskowe i szkolne. Ośrodek Kultury wspiera te działania merytorycznie i organizacyjnie.

Do naszych najważniejszych przedsięwzięć należą: Powiatowy Przegląd Widowisk Świątecznych, Powiatowy Konkurs Recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”, Konkurs Fotograficzny im. M. Bakinowskiego „Między Drawą a Notecią”, impreza rekreacyjna „Rusz się człowieku”, cykl imprez plenerowych ph. „Lato na Królewskim”, "Krzyskie Letnie Spotkania Kameralne", Dożynki Gminne, "Zostań Krzyskim Mikołajem".  Niektóre z działań wspiera finansowo Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.

Jesteśmy otwarci na współpracę z różnorodnymi  formalnymi i nieformalnymi grupami działania.

Świadczymy usługi dla firm i instytucji polegające na wynajmach sali widowiskowej (140 miejsc siedzących) oraz sali konferencyjnej. Ponadto, świadczymy usługi w zakresie organizacji imprez oraz w zakresie obsługi muzycznej imprez w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Zapraszamy do współdziałania w zakresie organizacji projektów kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych na terenie miasta i gminy Krzyż Wlkp.

 TEKST ODCZYTYWALNY MASZYNOWO

Online: 1     Licza odwiedzin: 4388973
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: : biuro@mgokkrzyz.pl