facebook
BIP
Mgok KrzyЕј logo
PrzejdЕє do zawartoЕ›ci

Tłumacz na język migowy

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim

 

Miejsko-Gminny OÅ›rodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim zobowiÄ…zuje siÄ™ zapewnić dostÄ™pność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. OÅ›wiadczenie w sprawie dostÄ™pnoÅ›ci ma zastosowanie do strony internetowej mgokkrzyz.pl.

Status pod wzglÄ™dem zgodnoÅ›ci z ustawÄ…

Strona internetowa jest zgodna z ustawÄ… o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono na podstawie oceny podmiotu zewnÄ™trznego przeprowadzonej przez CLIP-ART RadosÅ‚aw Balcerzak. Data publikacji strony internetowej: 2020-01-05

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-01-05

 Wyłączenia:

    • mapy sÄ… wyłączone z obowiÄ…zku zapewniania dostÄ™pnoÅ›ci,

    • filmy zostaÅ‚y opublikowane przed wejÅ›ciem w Å¼ycie ustawy o dostÄ™pnoÅ›ci cyfrowej

Treści niedostępne

* Filmy, znajdujÄ…ce siÄ™ na stronie mogÄ… nie posiadać napisów dla osób niesÅ‚yszÄ…cych i niedosÅ‚yszÄ…cych.

* Niezgodność z ustawÄ… na poziomie nieprawidÅ‚owych opisów alternatywnych.

 Zgodność z WCAG 2.1

Strona internetowa od dnia 01.09.2020 jest przystosowana dla potrzeb osób niepeÅ‚nosprawnych. ZostaÅ‚a stworzona zgodnie ze standardami WCAG 2.1. (AA). DostÄ™p do treÅ›ci jest uÅ‚atwiony poprzez korzystanie ze skrótów klawiaturowych. Serwis w znacznym stopniu speÅ‚nia wytyczne techniczne zwiÄ…zane z dostÄ™pnoÅ›ciÄ….

Serwis zawiera:

    • wygodnÄ… nawigacjÄ™ uÅ‚atwiajÄ…cÄ… przeglÄ…danie treÅ›ci poprzez osoby niedowidzÄ…ce i niesÅ‚yszÄ…ce,

    • opcjÄ™ zmiany wielkoÅ›ci fontu (czcionki),

    • opcjÄ™ zmiany kontrastu kolorów,

    • prawidÅ‚owo wdrożone tytuÅ‚y stron widoczne dla użytkownika i wyszukiwarek

    • nagÅ‚ówki prawidÅ‚owo wdrożone w stronie gÅ‚ównej oraz podstronach,

    • linki prawidÅ‚owo wdrożone w caÅ‚ym serwisie,

    • fokus oraz tabindex – prawidÅ‚owo wdrożone, każdy element nawigacji ma wyraźne obramowanie na aktywnych elementach strony a nawigacja za pomocÄ… klawisza Tab jest logiczna,

    • wszelkie informacje zawarte w serwisie sÄ… redagowane w sposób zrozumiaÅ‚y i czytelny,

    • w peÅ‚ni wypeÅ‚niony tzw. atrybut alt, dla elementów graficznych i zdjęć (sÄ… to opisy odczytywane przez czytniki ekranów czyli aplikacje używane przez osoby niewidome i niedowidzÄ…ce).

    • skróty klawiaturowe: “alt+1” powiÄ™ksza tekst, “alt+2” włącza wersjÄ™ kontrastowÄ…

    • oprawÄ™ graficznÄ… serwisu opartÄ… na stylach CSS

    • wszystkie powyższe funkcje dostÄ™pne również w wersji mobilnej

 Przygotowanie deklaracji w sprawie dostÄ™pnoÅ›ci

    • DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono dnia: 2020-09-01

DeklaracjÄ™ sporzÄ…dzono na podstawie samooceny oraz sprawdzenia narzÄ™dziem Tingtun Checker - strona jest zgodna z wymaganiami na 99.33 %.

Raport z wynikami przeglądu dostępności

Wnioski i uwagi można zgłaszać do:

Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim,

biuro@mgokkrzyz.pl, tel. 67 25 64 139

 

Każdy ma prawo:

zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

dane kontaktowe osoby zgÅ‚aszajÄ…cej, wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie, wskazanie dogodnej formy udostÄ™pnienia informacji, jeÅ›li żądanie dotyczy udostÄ™pnienia w formie alternatywnej informacji niedostÄ™pnej.

Rozpatrzenie zgÅ‚oszenia powinno nastÄ…pić niezwÅ‚ocznie, najpóźniej w ciÄ…gu 7 dni. JeÅ›li w tym terminie zapewnienie dostÄ™pnoÅ›ci albo zapewnienie dostÄ™pu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastÄ…pić najdalej w ciÄ…gu 2 miesiÄ™cy od daty zgÅ‚oszenia.

 

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowÄ™ realizacji żądania można zÅ‚ożyć skargÄ™ do organu nadzorujÄ…cego pocztÄ… lub drogÄ… elektronicznÄ… na adres:

Organ nadzorujÄ…cy: Rzecznik Praw Obywatelskich

Adres: al. Solidarności 77 00-090 Warszawa

E-mail: biurorzecznika@brpo.gov.pl

Telefon:  22 55 17 700

SkargÄ™ można zÅ‚ożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

 Informacja dla osób doÅ›wiadczajÄ…cych trwale lub okresowo trudnoÅ›ci w komunikowaniu siÄ™

1. M-GOK zapewnia możliwość korzystania przez osoby uprawnione  z pomocy wybranego tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego lub tÅ‚umacza-przewodnika.

2. M-GOK zapewnia dostÄ™p do Å›wiadczenia usÅ‚ug tÅ‚umacza PJM (polskiego jÄ™zyka migowego), SJM (systemu jÄ™zykowo-migowego) i SKOGN (sposobu komunikowania siÄ™ osób gÅ‚uchoniewidomych).

3. Åšwiadczenie jest bezpÅ‚atne dla osoby uprawnionej, bÄ™dÄ…cej osobÄ… niepeÅ‚nosprawnÄ… w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i spoÅ‚ecznej oraz zatrudnianiu osób niepeÅ‚nosprawnych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 426 z późn. zm).

4. Osoba uprawniona jest zobowiÄ…zana zgÅ‚osić chęć skorzystania ze Å›wiadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania siÄ™, co najmniej na 3 dni robocze przed planowanym terminem jego realizacji, z wyłączeniem sytuacji nagÅ‚ych, w miarÄ™ możliwoÅ›ci na załączonym wniosku userfiles/file/zgloszenie_tlumacz.pdf– bezpoÅ›rednio w urzÄ™dzie, z użyciem poczty elektronicznej, faksu, ePUAP lub telefonicznie.

5. M-GOK udostÄ™pnia dokumenty niezbÄ™dne do zaÅ‚atwienia sprawy, w formie dostÄ™pnej dla osób uprawnionych, na ich wniosek.

 

Dostępność architektoniczna

 

Miejsko-Gminny OÅ›rodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim. Budynek usytuowany na parterze przy ulicy Wojska Polskiego 11. Do budynku prowadzi wejÅ›cie gÅ‚ówne i wejÅ›cie boczne. WejÅ›cie gÅ‚ówne skÅ‚ada siÄ™ z dwóch par dwuskrzydÅ‚owych drzwi przedzielonych wiatroÅ‚apem. Drzwi dwuskrzydÅ‚owe o szer. 2x96 cm otwierane rÄ™cznie. Przy jednych i drugich drzwiach progi o wysokoÅ›ci 2 cm. W ciÄ…gu komunikacyjnym w wejÅ›ciu do budynku zamontowana zostaÅ‚a wycieraczka systemowa osadzona w posadzce.  Wycieraczka równa z poziomem podÅ‚ogi. Z wiatroÅ‚apu przechodzi siÄ™ do galerii Miejsko-Gminnego OÅ›rodka Kultury. DostÄ™p do toalety z poziomu galerii. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami. Z galerii przechodzi siÄ™ przez korytarz do drugiej części galerii i do sali widowiskowej. W sali widowiskowej brak wyznaczonych miejsc dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami.  Z sali przechodzi siÄ™ do korytarza i wejÅ›cia bocznego.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem - warunkiem skorzystania z tych uprawnień jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

Brak informacji gÅ‚osowych oraz pÄ™tli indukcyjnych. Brak oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a, oznaczeÅ„ kontrastowych lub w druku powiÄ™kszonym dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych. Brak tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego. Przy budynku brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepeÅ‚nosprawnych.

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski

Pomieszczenia BPMiG Krzyż Wielkopolski usytuowane sÄ… na parterze przy ulicy Sienkiewicza 1 w budynku ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ OgólnoksztaÅ‚cÄ…cych w Krzyżu Wielkopolskim. Do biblioteki prowadzi jedno wejÅ›cie gÅ‚ówne. Drzwi dwuskrzydÅ‚owe o wymiarach 2x90 cm otwierane rÄ™cznie. W wejÅ›ciu do biblioteki próg o wysokoÅ›ci 2 cm, pozostaÅ‚a część biblioteki czyli korytarz oraz oddziaÅ‚ dzieciÄ™cy i dla dorosÅ‚ych wolne od barier dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami. Toaleta dostosowana do potrzeb osób niepeÅ‚nosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystujÄ…cym i psem przewodnikiem - warunkiem skorzystania z tych uprawnieÅ„ jest wyposażenie psa asystujÄ…cego w uprząż oraz posiadanie przez osobÄ™ niepeÅ‚nosprawnÄ… certyfikatu potwierdzajÄ…cego status psa asystujÄ…cego i zaÅ›wiadczenia o wykonaniu wymaganych szczepieÅ„ weterynaryjnych.

Brak informacji gÅ‚osowych oraz pÄ™tli indukcyjnych. Brak oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a, oznaczeÅ„ kontrastowych lub w druku powiÄ™kszonym dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych. Brak tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego.

Przy budynku brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepeÅ‚nosprawnych.

 

Sala wiejska w Hucie Szklanej

Budynek parterowy. Budynek został wybudowany w 1928 roku.

Do sali wiejskiej prowadzi jedno wejÅ›cie. Drzwi o wymiarach 2x 90 cm otwierane rÄ™cznie. Próg o wysokoÅ›ci 6 cm. W sali wiejskiej brak toalety.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem - warunkiem skorzystania z tych uprawnień jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

Przed budynkiem brak miejsc parkingowych. W sali nie ma oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a ani oznaczeÅ„ kontrastowych lub w druku powiÄ™kszonym dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych. Brak tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego.

 

Sala wiejska Rybakówka w Kuźnicy Å»elichowskiej

Budynek parterowy wybudowany w 1972 roku.

Do budynku prowadzÄ… stopnie.  Brak podjazdu dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami. Drzwi do sali o wymiarach 90 cm otwierane rÄ™cznie. Sala wolna od progów. W budynku sali wiejskiej dostÄ™pna jest toaleta dostosowana do osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem - warunkiem skorzystania z tych uprawnień jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

Przed budynkiem brak miejsc parkingowych, w budynku nie ma oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a ani oznaczeÅ„ kontrastowych lub w druku powiÄ™kszonym dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych.  Brak tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego.

 

Sala wiejska w Żelichowie

Budynek parterowy. Do budynku prowadzÄ… 2 wejÅ›cia. Pierwsze wejÅ›cie z podjazdem dla osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami o szerokoÅ›ci 160 cm. Drzwi do sali otwierane rÄ™cznie o szerokoÅ›ci 90 cm.

Próg do sali o wysokoÅ›ci 4 cm.

W budynku sali wiejskiej dostÄ™pna jest toaleta dostosowana do osób z niepeÅ‚nosprawnoÅ›ciami.

Drugie wejście do sali wiejskiej posiada podest o wysokości 13 cm. Drzwi do sali otwierane ręcznie na zewnątrz o szerokości 90 cm. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem - warunkiem skorzystania z tych uprawnień jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

Przed budynkiem brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepeÅ‚nosprawnych, w budynku nie ma oznaczeÅ„ w alfabecie Braille’a ani oznaczeÅ„ kontrastowych lub w druku powiÄ™kszonym dla osób niewidomych i sÅ‚abowidzÄ…cych.  Brak tÅ‚umacza jÄ™zyka migowego.

 

Data publikacji strony internetowej: 2017-09-01

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-23

Data ostatniej aktualizacji: 2022-03-31

Data przeglÄ…du: 2023-01-31

Online: 1     Licza odwiedzin: 4235365
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: : biuro@mgokkrzyz.pl