facebook
Mgok Krzyż logo
Przejdź do zawartości

Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

 

WOŚP 2020 W KRZYŻU WLKP. I DRAWSKU!

               

                Występy krzyskich talentów, kawiarenka, kiermasz rękodzieła, fotobudka, grupa gorących wolontariuszy i żywiołowa licytacja to wszystko złożyło się na kolejny rekord pobity w Krzyżu Wlkp. i Drawsku podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 71 028 zł i 53 euro to wynik starań wielu ludzi, którzy włożyli swoje serca aby w tym roku, już po raz 20, sztab prowadzony przez Katarzynę Koczerbę działał jak należy. Artyści, wolontariusze, pracownicy M-GOK i nauczyciele krzyskich szkół dali z siebie wszystko tego dnia, aby wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę i uczestniczyć w zbiórce na dziecięcą medycynę zabiegową.

                Już od wczesnych godzin rannych mieszkańcy Krzyża Wlkp. i Drawska mogli spotkać kwestujących uczniów. Jest to kolejny raz kiedy połączyliśmy siły. Około południa swoje podwoje otworzył krzyski Ośrodek Kultury, aby mieszkańcy mogli dokonać zakupu smakowitych ciast i pachnących pierogów, które oferowała tego dnia kawiarenka, a stoisko z rękodziełem wykonanym przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej ZK Wronki zachęcało do kupna pięknych i oryginalnych dzieł.

                Część koncertową otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Mieczysławem Sorbalem na czele. Tradycyjnie już Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego Fudokan oraz Wielkopolska Akademia Sztuk Walki zaprezentowały swoje umiejętności. Na scenie wystąpiły również dzieci z krzyskich przedszkoli oraz Przedszkola Krecikowo. Jak co roku, Zespół Szkół Ogólnokształcących również wsparł nasz finał. Wystąpiły: Maria Banachowicz, Amelia Starzecka, Emilia Wierzbicka, Marianna Kołacińska, Martyna Borowska, Zuzanna Bućkowska, Kornelia Nowak i Magdalena Lala. Były również różne rodzaje tańca – Break Dance zaprezentowali Czechu Rocker Senior Family, sambę klasa Ia z ZSO, a Tańczące Gwiazdy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zatańczyły do rytmu latino. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie Szkoły Tańca Astra Luna z Wałcza. Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, stąd pokaz Fit and Strong na trampolinach, a także gimnastyka artystyczna w wykonaniu Zuzanny Piosik. Kolędy zaśpiewali uczniowie z klasy III d z ZSO, a dziecięce piosenki duet ZUMA z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w składzie Zuzanna Przybyszewska i Magdalena Pyrz. Na zakończenie pierwszej części wystąpiła kabaretowa grupa Tumult.

                Po części koncertowej przeszedł czas na morsowanie. Członkowie Klubu Morsa Drawsko oraz Panie z grupy Fit and Strong, przy asyście OSP w Krzyżu Wlkp. wykąpali się w strażackich basenach. Coraz liczniejszej grupie nie przeszkadzał panujący na dworze chłód. W tym roku, światełko do nieba, zostało ponownie zorganizowane przez 3 Drużynę im. Stefana Czarnieckiego ZHP z Krzyża Wlkp.

Po zimnym morsowaniu wszyscy wrócili do Ośrodka Kultury, gdzie rozgrzać mogli się przy dźwiękach muzyki granej przez Country Rock Band Na Żywca.

                W takcie imprezy można było licytować na rzecz fundacji WOŚP fanty opatrzone logo WOŚP oraz inne gadżety. Licytacje prowadziła niezwykle energiczna Katarzyna Mazur – Kina, która skutecznie podtrzymywała gorącą atmosferę. To dzięki Jej zapałowi i charyzmie tak dobrze nam poszło!

                Chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bez Was nie było by nas w tym miejscu! Gramy z sercem do końca świata
i jeszcze dzień dłużej!

                Siema!

 

Online: 1     Licza odwiedzin: 3317662
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
UE Banner
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"