facebook
BIP
Mgok Krzyż logo
Przejdź do zawartości

Rusz się człowieku!

              9 października, już po raz dwunasty, zaprosiliśmy do wspólnego spędzenia aktywnego popołudnia z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krzyżu Wielkopolskim. Wszystko za sprawą imprezy ph. „Rusz się człowieku”. Na starcie przy siedzibie Nadleśnictwa Krzyż, stanęło blisko 100 uczestników, w dwóch kategoriach: nordic walking i rowerzyści. Grupę ,,kijkarzy” poprowadziła jak zawsze Magdalena Foluszewska. Rowerzyści mieli do wyboru dwie trasy: krótszą, wiodącą przez las do Leśnictwa Rzeczyn, a także dłuższą, prowadzącą przez leśne dukty Nadleśnictwa Krzyż. Miłośnicy dwóch kółek prowadzeni byli przez członków Klubu Biegacza „Aktywni Krzyż Wielkopolski”. Meta rajdu miała miejsce na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Świderek nad Jez. Królewskim. Tu również na uczestników czekało wiele atrakcji: malowanie twarzy, ognisko z kiełbaskami, zawody latawcowe, których współorganizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, a także rowerowe show w wykonaniu Jonasza Pakulskiego. Sponsorem pokazu była firma Thule sp. z o.o. Dużym aplauzem cieszył się również pokaz lotu balonu ogrzanego ciepłym powietrzem, który przeprowadził Eugeniusz Umański z MDK Trzcianka. Tradycyjnie już, odbył się quiz z nagrodami ufundowanymi przez Thule sp z o.o. oraz Nadleśnictwo Krzyż. Serdecznie dziękujemy firmom, organizacjom i instytucjom, które wsparły organizację imprezy: Thule sp. z o.o., Nadleśnictwo Krzyż, Klub Biegacza „Aktywni Krzyż Wielkopolski”, Eugeniusz Umański oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance, Lokalne Centrum Wolontariatu przy M-GOPS w Krzyżu Wielkopolskim, Magdalena Foluszewska, Anita i Adam Świderscy „Ośrodek Wypoczynkowy Świderek”.                     


 

Online: 1     Licza odwiedzin: 3677838
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
UE Banner
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"