facebook
BIP
Mgok Krzyż logo
Przejdź do zawartości

Konkurs Recytatorski

XVIII Konkurs Recytatorski „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów” za nami. W tym roku zaprosiliśmy dzieci na super imprezę urodzinową z kolorowymi balonami, konfetti i tańcami. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola i szkoły podstawowe klasy I-III. Jury w składzie: przewodnicząca Emilia Gniatkiewicz-Lewkowicz, Alicja Adamczyk i Katarzyna Waśko przyznało następujące nagrody: I miejsce Zofia Cierpicka z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Czarnkowie, II miejsce Maria Bilska z Przedszkola „Bajka” w Lubaszu, III miejsce ex aequo Nadia Michałek z Przedszkola nr 2 „Harmonia” w Krzyżu Wielkopolskim oraz Alicja Sikora z Przedszkola „Bajka” w Lubaszu. Cztery równorzędne wyróżnienia powędrowały do Zofii Hanelt z Przedszkola „Bajka” w Lubaszu, Macieja Studniarka z Przedszkola nr 2 „Harmonia” w Krzyżu Wielkopolskim, a także Mai Szulc i Antoniny Antkowiak z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim. W kategorii szkoły podstawowe klasy I-III miejsce I zdobyli ex aequo Jakub Frąckowiak i Antonina Sobkowiak ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, II miejsce ex aequo Antoni Wrzeszcz ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Nojiego w Pęckowie oraz Alan Frajer z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, a III miejsce również eq aequo Magdalena Korycińska i Hanna Grot ze Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim. Trzy równorzędne wyróżnienia powędrowały do Liliany Rychlik i Oliwii Perz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza w Wieleniu oraz do Kosmy Nowickiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.
W przerwie między wynikami zajęcia muzyczne poprowadziła Katarzyna Rabiej-Borkowska. Dzieci mogły zagrać na instrumentach dętych i perkusyjnych, a także wspólnie potańczyć na scenie.
 

 

 

 

Regulamin konkursu

 Klauzula RODO

Karta zgłoszenia

Oświadczenia o stanie zdrowia dla dzieci i dorosłych

Online: 1     Licza odwiedzin: 3677732
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
UE Banner
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"