facebook
BIP
Mgok KrzyЕј logo
PrzejdЕє do zawartoЕci

Tłumacz na język migowy

Dzień Kobiet 'Damą być'

Niedzielne popołudnie, 12 marca w Ośrodku Kultury w Krzyżu Wielkopolskim, zarezerwowane było dla płci pięknej. Rozpoczęto je Strefą Kobiet, którą otworzył kiermasz ciast serwowanych Panie z grupy modlitewnej Margaretki. W specjalnie zaaranżowanej kawiarence, przy kawie i ciastku, panie mogły porozmawiać, a także podziwiać obrazy namalowane przez Danutę Hofman z Wałcza. W holu czekały na panie porady dietetyczne, udzielane przez Zofię Lalę z Poradni Żywieniowej ''Natura'', porady zdrowotne położnej Jolanty Skałeckiej, kiermasz biżuterii i rękodzieła pań Elżbiety Kubiś, Bogusławy Górskiej                                i Anny Gwizdał, kiermasz książki, Fotobudka, a o wyjątkowe fryzury uczestniczek imprezy zadbała Beata Spychała. Podczas imprezy odbyły się również warsztaty makramy i mini kurs samoobrony przeprowadzony przez Wielkopolską Akademię Sztuki Walki.

Część artystyczną rozpoczęło wręczenie nagród w Walentynkowym Konkursie Poetyckim „Wyspy Szczęśliwe”. Komisja Konkursowa w składzie: Wioletta Kinal – przewodnicząca, Ewa Kowal – członek, Ryszard Szydełko – członek, oceniła 24 teksty poetyckie nadesłane na konkurs i przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przy ocenie tekstów Komisja wzięła pod uwagę następujące kryteria: walory literackie, poprawność językową, kompozycję. W kategorii wiekowej młodzież do 18 lat, Komisja wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – Filip Mucha z Gałowa za wiersz pt. „Radość kochania”, II miejsce – Nikodem Madaj z Drezdenka za wiersz pt. „Walentynki 2039”, III miejsce – Magdalena Pyrz z Krzyża Wielkopolskiego za wiersz pt. „Odłamek mnie”. W kategorii wiekowej dorośli powyżej 18 lat, Komisja wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – Tadeusz Grządko                         z Wielenia za wiersz pt. „Z Grechutą w tle”, II miejsce – Anna Piliszewska z Wieliczki za wiersz pt. „Miłość”, III miejsce – Bartosz Pawlak z Drezdenka za wiersz pt. „Karaibski sen”. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał zespół Ciała Pedagogiczne, który zaprezentował utwory o paniach i dla pań, a także tancerka Kristina Rogulya, która przepięknie zatańczyła walca. Zdjęcia podczas imprezy wykonał Maciej Nowak.

Online: 1     Licza odwiedzin: 4235362
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: : biuro@mgokkrzyz.pl