facebook
Mgok Krzyż logo
Przejdź do zawartości

Świeto Kobiet

 Wystawa malarstwa autorstwa Jadwigi Rejmaniak, sonda uliczna oraz upominki, to atrakcje które czekały na panie 8 marca w parku przy fontannie podczas happeningu z okazji Dnia Kobiet. Punktualnie  o 17.00 imprezę rozpoczęła dyrektor Ośrodka Kultury Katarzyna Waśko, która złożyła zebranym paniom specjalne życzenia. Kobiety, jak również mężczyźni, chętnie odpowiadali na żartobliwe pytania związane z damskimi i męskimi zainteresowaniami, zadawane podczas sondy ulicznej. Zebrane wokół fontanny panie otrzymały tulipany i jabłka. Rozdawali je wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu przy M-GOPS. W trakcie happeningu odbyło się również wręczenie nagród dla pań, które wzięły udział w internetowej akcji na Facebooku pod nazwą „Fajnie być kobietą”. Panie przesłały nam zdjęcia ukazujące ich codziennie życie – zabawy z dziećmi,  spędzanie czasu wolnego, malowanie twarzy. Każda z nich otrzymała specjalny voucher na zabiegi pielęgnacyjne, dietetyczne i akcesoria kobiece, które ufundowały: Joanna Szybilska „Askalandia Art.”, Karolina Bednarowska Pracownia Cukiernicza „Kogel-mogel”, Kamila Stochaj Salon fryzjerski „Kama”, Barbara Leniar Gabinet kosmetyczny „Afrodyta”, Magda Wojciechowska Poradnia dietetyczna „Twój dietetyk”, Mariola Obrał „Stylizacja paznokci” oraz Beata Spychała. Wszystkie Panie w znakomitych humorach powróciły do domów. Kolejną atrakcją czekającą na panie z okazji ich święta był koncert Zbigniewa Rolniczaka                    i Tomasza Wyrzykowskiego, który odbył się w sali widowiskowej krzyskiego Ośrodka Kultury 12 marca. Pierwszy z panów to znany czarnkowski bard, autor tekstów, w których ma sporo do powiedzenia. Widzi nie tylko swój świat, ale także wiele spraw, które dotykają podobnym jemu wrażliwych ludzi. Tomasz Wyrzykowski to multiinstrumentalista, aranżer, dyrygent, pedagog, a co najważniejsze muzyk, który czuje ten sam klimat muzyczny co Zbigniew. Wspólne granie obu panów to zabawa nutami, radość ze wspólnego muzykowania, budowanie napięcia, emocji i wzruszeń, które chcą przekazać                          i dostarczać słuchaczom. Klimatyczne ballady, bossa novy i jazz wprowadziły publiczność w znakomity nastrój.  Widzowie zgotowali im owacje na stojąco. Podczas koncertu dyrektor Ośrodka Kultury przedstawiła również zebranym gościom autorkę wystawy malarskiej pn. „Cztery pory roku” Jadwigę Rejmaniak. Artystka pochodzi z Krzyża Wielkopolskiego. Jej prace brały udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Brała udział w konkursach malarskich m. in. w Krzyżu Wielkopolskim, Czarnkowie, Drezdenku, Trzciance i Poznaniu, na których zdobywała nagrody oraz wyróżnienia. Najchętniej maluje okoliczne pejzaże. Na zakończenie wydarzenia każda z Pań otrzymała słodki upominek.

 

Online: 1     Licza odwiedzin: 3471126
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
UE Banner
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"