facebook

Archiwum

25
Września

Koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego

Uwaga, zmiana terminu koncertu! Koncert odbędzie się w piątek, 25 września br. o godz. 19.00.

Bilety zakupione w kasie w M-GOK nie tracą ważności i mogą być wykorzystane na koncert w dniu 25 września. W przypadku konieczności zwrotu biletu, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


02
Czerwca

Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego ,,Świat oczami młodych,,

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Pocztę Polską i Fundację Banku Ochrony Środowiska. Polega on na przygotowaniu projektu znaczka pocztowego, który przedstawiać będzie wolontariat w różnych aspektach. Pierwszy etap konkursu przeprowadzony będzie w Ośrodku Kultury. Na Wasze prace oraz wypełnione zgody czekamy do 2 czerwca. Prace i wypełnione zgody należy dostarczyć do Ośrodka Kultury lub przesłać pocztą na adres ul. Wojska Polskiego 11, 64-761 Krzyż Wlkp. Trzy najlepsze prace zostaną wysłane do dalszego etapu konkursu.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, wskazówki jak wykonać znaczek, ciekawe informacje i scenariusze zajęć dostępne są na stronie https://oczamimlodych.pl/index.php?m=ho

28
Maja

Protokół z posiedzenia Komisji XVII Konkursu Recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”

Przedstawiamy protokół Komisji XVII Konkursu Recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów”. Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział - członkowie jury obejrzeli 72 prezentacje. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy zadbali o scenografię, charakteryzację i przygotowanie dzieci. Z opiekunami laureatów konkursu skontaktujemy się w wiadomości prywatnej. Czekają na nich wspaniałe nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Krzyż i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.

26
Maja

XVII edycja Konkursu Recytatorskiego "Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów"

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Miło nam poinformować, że do konkursu zgłosiło się aż 72 uczestników.

15
Maja

Akcja Pomagamy - maseczki zszywamy

Zapraszamy seniorów i osoby potrzebujące z terenu miasta i gminy Krzyż Wielkopolski po maseczki. 15 maja - piątek - od 10.00 do 11.00.

07
Maja

Pogotowie dla seniora

W związku z pandemią koronawirusa, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury informuje o akcji skierowanej do seniorów.

30
Kwietnia

Informacja od Lokalnej Grupy Działania

W wiosennej aurze, pomimo trudnej sytuacji w obliczu pandemii koronawirusa, staramy się realizować pomysły ujęte w Lokalnej Strategii Rozwoju.  Współdziałamy z ludźmi , którzy chcą coś zmienić, widzą potencjał w swoim otoczeniu i działają ! Pomagamy lokalnej społeczności realizować kreatywne inicjatywy. Poprzez różnorodność naszych działań rozbudowujemy nasz region oraz budujemy kapitał społeczny poprzez wykorzystanie w pełni potencjału drzemiącego wśród społeczeństwa.

 

29
Kwietnia

Akcja Pomagamy - maseczki zszywamy

Kolejna odsłona akcji Pomagamy - maseczki zszywamy. Maseczki będą rozdawane osobom potrzebującym i seniorom z miasta i gminy Krzyż Wielkopolski 29 kwietnia w godzinach od 10.00 do 12.00.

12
Kwietnia

Życzenia świąteczne

Serdeczne życzenia dla wszystkich Państwa. Wesołego Alleluja!

31
Marca

XVII Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów'

Informujemy, że zaplanowany na 31 marca XVII Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów'' odbędzie się w innym terminie. O nowej dacie poinformujemy telefonicznie oraz w mediach społecznościowych.

29
Marca

Pracujemy zdalnie

Mamy nadzieję, że już niedługo cali i zdrowi spotkamy się na koncertach, filmach, spektaklach teatralnych, na zajęciach artystycznych. Dziś pracujemy dla Was zdalnie i online. Na FB założyliśmy grupę Miłośnicy Kultury Wszelakiej, na której zamieszczamy najciekawsze oferty kulturalne, jakie pilnie wynajdujemy w sieci. Zapraszamy do współredagowania tej grupy, Stworzyliśmy grupę na FB, o wdzięcznej nazwie Czerwony Kapturek Online, na której prezentujemy propozycje zajęć plastycznych, muzycznych i teatralnych. Zachęcamy do robienia teatru rodzinnego w domach ze swoimi najbliższymi. Mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy efekty Waszych działań :) W ramach oferty teatralnej Grupa Szałaputy przygotowuje zajęcia online, które również umieszczamy na naszym FB. Pani Marta, którą na co dzień kojarzycie z pięknymi dekoracjami i zajęciami plastycznymi, na FB prezentuje i uczy, jak z niczego zrobić coś :) Pani Iza, przy pomocy swojej córeczki pokazuje i uczy, jak świetnie zaśpiewać i zatańczyć.
A już wkrótce, niespodzianka w wykonaniu członków Teatru Szałaputy i ich gości :)
Trzymajcie się ciepło i obserwujcie nas na FB.

23
Marca

Komunikat Dyrektora M-GOK Krzyż Wielkopolski

Komunikat

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność klubów i sekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.
Ponadto, odwołuje się wszystkie zaplanowane w tym czasie wydarzenia kulturalne i artystyczne.
W związku z powyższym, prosimy o ograniczenie kontaktów bezpośrednich do spraw niezbędnych. Preferowany jest kontakt telefoniczny 67/25-64-139 w godz. 8.00 - 16.00  lub e-mailowy biuro@mgokkrzyz.pl

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krzyżu Wlkp. zostaje zamknięta dla czytelników (bezpośrednia obsługa), od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania.
W przypadku pilnych potrzeb prosimy o kontakt telefoniczny 67 256-41-58 w godzinach 8.00-16.00 oraz podanie tytułu książki, która zostanie przygotowana do wypożyczenia, zwrotów książek nie przyjmujemy.

20
Marca

Informacja o odwołaniu Dni Ziemi Krzyskiej

W związku z zaistniałą sytuacją - pandemią wirusa SARS-CoV-2, która ma negatywny wpływ na kondycję finansów publicznych,  wytycznymi Burmistrza Krzyża Wielkopolskiego dotyczącymi ograniczenia wydatków wyłącznie do bieżącego utrzymania jednostki oraz faktem, że termin zakończenia pandemii jest trudny do przewidzenia, z przykrością informujemy, że tegoroczne Dni Ziemi Krzyskiej nie odbędą się.


11
Marca

Komunikat Burmistrza Krzyża Wielkopolskiego

KOMUNIKAT
BURMISTRZA KRZYŻA WIELKOPOLSKIEGO
z dnia 11 marca 2020 roku

11
Marca

Komunikat Dyrektora M-GOK Krzyż Wielkopolski

W związku z decyzją Rządu RP w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku zawieszona zostaje działalność klubów i sekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim. Ponadto, odwołuje się wszystkie zaplanowane w tym czasie wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Dyrektor

Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury

w Krzyżu Wielkopolskim

Katarzyna Waśko

1 2 3
Online: 1     Licza odwiedzin: 3168267
Drodzy internauci, zapraszamy do współredagowania strony internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ewentualne sugestie, pomysły oraz informacje o imprezach organizowanych w naszej okolicy prosimy nadsyłać na adres e-mail: biuro@mgokkrzyz.pl
I. Projekt "Rozwijanie umiejętności muzycznych dzieci i młodzieży poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Młodzieży Orkiestry Dętej z Krzyża Wlkp."
II. Projekt "Organizacja i promocja twórczości muzycznej dla społeczności lokalnej poprzez zakup instrumentu muzycznego z wyposażeniem"
- realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007-2013
III. Projekt Organizacja czasu wolnego mieszkańców poprzez zakup wyposażenia dla M-GOK w Krzyżu Wlkp.
IV. Projekt Zadanie w ramach Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. ,,Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"